Kreditní karta vám ušetří i vydělá

Hlavní strana > Finance > Kreditní karty

Jak správně použít kreditní kartu?

Víte jak ušetřit při každodenních nákupech? Díky kreditním kartám můžete nejen ušetřit, ale také jednoduše vydělat peníze tím nejpříjemnějším způsobem. Nakupujte, plaťte a vydělávejte. Pokud zvolíte správnou kreditní kartu, dostanete za každý nákup zpět až 2 procenta z transakce. Kreditní karta je moderní platební a úvěrový platební prostředek, který nabízí bezúročnou půjčku až na 55 dní.

Kreditní karty s výhodou

Jednotlivé kreditní karty nabízí různé bonusy a výhody pro své držitele. Nejoblíbenější jsou ty, které vám za uskutečněnou platbu vrátí část peněz. Jiné karty vám zlevní danou službu či produkt nebo přinesou jinou výhodu. Pokud s kreditkou správně pracujete, můžete ji využívat jako krátkodobou bezúročnou půjčku.

Co je to kreditní karta a jaké má výhody?

V první řadě je kreditní karta platební nástroj, kterým můžete platit své nákupy tím nejpohodlnějším způsobem. Na rozdíl od klasické platební karty nepotřebujete mít na svém účtu žádné peníze, de facto účet nepotřebujete vůbec. Při zřízení karty vám její vydavatel přednastaví individuální úvěrový rámec. Právě úvěr na kreditní kartě ji odlišuje od běžné platební karty, kterou lze platit jen do výše zůstatku na vašem běžném účtu. Jedná se tak o speciální formu půjčky.

Bezúročné období - půjčka zdarma

Kreditní karty mají různě dlouhé bezúročné období, většinou 55 dní. Díky němu můžete čerpat krátkodobou spotřebitelskou půjčku v podstatě zdarma. Je to dáno tím, že v průběhu měsíce nakupujete kartou zboží a služby. Po skončení měsíce obdržíte výpis, kde je uvedeno kolik jste utratili a do kdy musíte útratu uhradit. Pokud vaše útraty uhradíte do určeného termínu, nebudou vám účtovány žádné úroky. Pokud se rozhodnete, že uhradíte jen minimální požadovanou část, zbytek dluhu můžete splácet, což je již úročeno poměrně vysokou úrokovou sazbou.

Kreditní karty s bonusem a výhodami

K vybraným kreditním kartám jejich vydavatelé připojují různé výhody a bonusy. Většinou se jedná o formu poměrně zajímavé slevy na určitý produkt či službu nebo jinou formu úspory. Některé karty se pojí přímo s konkrétním obchodníkem či obchodním řetězcem. S jinou natankujete levnější benzín, získáte levnější letenky či slevu na pojištění. Můžete získat něco navíc, nebo získat jinou výhodu.

Vrácení části útraty:

Nejoblíbenější je kreditka, která vám z každého nákupu vrátí část zaplacené ceny. Takto vám karta vydělá až 2 procenta z každého nákupu. Díky ní můžete nakupovat na bezúročnou půjčku a navíc vyděláte.

Členství v klubech:

Například Kreditní karty Citibank ke svým kreditním kartám poskytuje členství v City Clubu, kde získáte až 25 procent slevu u vybraných obchodníků a partnerů. U MONETA Money Bank je to až 30 procent u karty Gold. Kreditní karta České spořitelny nabízí bonusový slevový program Sphere card.

Moderní technologie v kreditkách

Kreditní karta není jen kus plastu. Dnes může mít podobu také bezkontaktní nálepky, kterou si dáte třeba na váš mobil. Díky technologii paypass ji už stačí jen přiložit k terminálu a u částek do 500 Kč nemusíte ani zadávat PIN.

kreditní karty

Rizika karet

Kreditní karty jsou lákavým produktem a můžete jich mít několik s různě velkým předscvháleným úvěrovým rámcem. Nakupovat bez vlastních peněz je velmi příjemné a přitažlivé, těžko se odolává.

Mějte na paměti své finanční možnosti a zachovejte si chladnou hlavu. Nekupujte to co nepotřebujete. Můžete se dostat do problémů se splácením a dostat se tak do ještě větších problémů.


Vloženo: 5. října 2014