Nebankovní půjčky

Dostupnější půjčky pro každého.

Hlavní strana > Půjčky > Nebankovní půjčky

Dostupnější nebankovní půjčka

Pro všechny, kteří neuspěli se svou žádostí o půjčku v bance, přichází na řadu další možnost, kde získat peníze. Jsou to nebankovní půjčky, které vycházejí vstříc žadateli i přesto, že nemá vysoký příjem nebo má záznam v registrech dlužníků. Na poli nebankovních půjček působí celá řada poskytovatelů s pestrou nabídkou půjček, které se liší svou dostupností, ale také úroky a rizikovostí. Nalezneme tu tradiční seriózní poskytovatele, kteří mají podobné podmínky jako banky, ale také poskytovatele méně seriózní. V každém případě na nebankovním trhu lze půjčku sjednat mnohem snáze a bez zdlouhavých prokazování a dokladování.

Nebankovní půjčka je taková půjčka, kterou neposkytují banky, ale společnosti či jednotlivci mino bankovní sektor z vlastních zdrojů. Podmínky se mohou výrazně lišit. Nalezneme zde velmi dostupné a rychlé půjčky, které jsou poměrně drahé, ale také obdobu bankovních půjček za obdobně výhodných podmínek. Obdobné jsou pak ale také požadavky na bonitu.

Pestré spektrum nebankovních půjček

Mimo bankovní sektor nalezneme půjčky opravdu v nejširších variantách průchodnosti, ale také výhodnosti a rizikovosti. K výběru vhodného poskytovatele proto přistupujte zodpovědně a s chladnou hlavou. Nenechte se zlákat lacinou reklamní hantýrkou méně seriozních firem.

Podobně jako v bance

Mezi tradiční a stabilní poskytovatele, kteří spadají do kategorie nebankovních, ale parametry půjček mají obdobné těm bankovním spadají všem známé společnosti jako jsou Home Credit, Cetelem či Cofidis. Jedná se o velké a často také mezinárodní finanční korporace, kde Vás čeká poměrně přísné schvalování, na druhou stranu však zajímavý úrok a leckdy také akční nabídka půjčky či bonus za online sjednání.

Dostupné nebankovní půjčky

Následuje většina poskytovatelů, kteří mají nastaveny pravidla pro schválení půjčky mírněji a nechají si za to také zaplatit. Můžete zde získat půjčky bez registru a bez doložení příjmu. Pokud disponujete nemovitostí, Vaše bonita se výrazně zvýší a budete moci volit poskytovatele, který Vám nabídne výhodnější podmínky než v případě, že máte záznam v registru, nemáte dostatečný příjem a nemáte čím ručit. Důležité je posouzení, zda je ve Vašich silách půjčku splácet.

Rychlé půjčky

Na dalším konci spektra pak stojí rychlé půjčky, kde půjčí téměř všem, kdo si o ně požádá. U vybraných poskytovatelů můžete první půjčku získat zcela zdarma. Překážkou nemusí být ani nižší bonita či záznam v registrech dlužníků. Peníze získáte obratem, často během několika minut na svůj bankovní účet. Tato vstřícnost je však vykoupena poměrně vysokým poplatkem za poskytnutí půjčky. Navíc je půjčka určena jen na krátkou dobu a je omezena částkou do 10 000 Kč.

Pohodlné sjednání online

Téměř všechny nebankovní půjčky můžete sjednat přes internet. Online sjednání je nejpohodlnější a také nejrychlejší. Díky tomu můžete u rychlých půjček získat peníze na účet za pár minut. Osobní schůzce se nevyhnete u půjček se zástavou nemovitosti, kde je nutný odhad a sepsání dokumentů s ověřením podpisů.

Díky moderním technologiím už nemusíte obíhat pobočky, aby jste zjistili jaké kdo nabízí podmínky, jednoduše si porovnáte půjčky online a zvolíte tu pro Vás nejlepší.

Pozor na podvodníky

Bohužel se na nebankovním trhu můžete také setkat s těmi, kterým jde jen o to, aby z vás vytáhli poplatek za sjednání půjčky nebo vás chtějí připravit o nemovitost. Časté jsou také vysoké sankce za nedodržení podmínek sjednaných smlouvou o půjčce. Jak poznat podvodnou půjčku? Znaky těchto poskytovatelů jsou formulace typů "půjčíme úplně každému a nechceme nic dokládat ani prověřovat, ale potřebujeme zástavu nemovitosti a poplatek předem". Těmto půjčkám se určitě vyhněte.


Vloženo: 1. března 2014