Bankovní půjčky

Výhodnější půjčky od renomovaných bank.

Hlavní strana > Půjčky > Bankovní půjčky

Výhodnější bankovní půjčka

Pokud uvažujete o půjčce, tak právě bankovní půjčka by měla být tou první volbou, kterou by měl každý žadatel učinit při výběru té nejvhodnější půjčky. Banky jsou stabilní, seriózní a poskytují půjčky s nejlepšími úroky. Obecně lze konstatovat, že bankovní půjčky jsou nejvýhodnější a nejméně rizikové. Čas od času banky vyhlašují zajímavé akční nabídky formou lepších úrokových sazeb, odpuštění poplatků či bonusů za online sjednání. Vyplatí se sledovat, jaké akce zrovna probíhají, protože jsou časově omezené.

Banky poskytují půjčky v rozmezí desítek tisíc korun až po statisícové částky. Výhodou je nízký úrok, profesionální jednání a poměrně široká a pestrá nabídka. Nevýhodou pak vysoké nároky na bonitu žadatelů jako jsou dostatečný příjem a čisté registry. Měla by to být první volba při výběru vhodného typu půjčky. Pokud na tuto půjčku dosáhnete, pak je rozhodně tou správnou variantou.

Levnější půjčka, ale větší nároky na bonitu

Pokud se rozhodnete pro bankovní půjčku, připravte se na to, že její dostupnost je složitější než půjčka nebankovní, protože je zde kladen větší důraz na bonitu. Banky vyžadují v první řadě doklad o příjmu. Ten musí být doložitelný a dostatečný k tomu, aby jste byli schopni půjčku bez problému splácet. Doložení příjmu je na základě potvrzení zaměstnavatele, případně daňovým přiznáním u osob samostatně výdělečně činných.

Přísnější posouzení

Dalším požadavkem banky je výborná platební historie. Banky nahlíží do bankovních registrů, které evidují jak jste doposud spláceli své bankovní půjčky. Pokud jste měli problémy s řádným splácením, nebo jste některou z půjček nesplatili, budete mít se schválením problém. Navíc pokud jste měli problém s půjčkou jedné banky, díky registru budete mít problém získat půjčku i u ostatních bank, neboť tyto informace sdílejí.

Poslední skupinou požadavků bank patří do obecnější kategorie a jsou to kritéria jako je věk, trvalý pobyt v ČR a prokázání své totožnosti většinou dvojicí dokladů.

Přes tyto vyšší nároky patří bankovní půjčky k těm nejvýhodnějším. Právě díky důkladnému prověření platební schopnosti svých žadatelů, mohou banky nabídnout nižší úrokové sazby.


Vloženo: 23. března 2014