Americká hypotéka

Výhodná půjčka s ručením nemovitstí.

Hlavní strana > Půjčky > Americká hypotéka

Americká hypotéka - Nejvýhodnější půjčka

Potřebujete výhodnou půjčku na cokoliv a máte nemovitost, kterou lze zastavit? Pak je americká hypotéka tou správnou volbou. Díky ručení nemovitostí vám může tato půjčka nabídnou velmi zajímavé podmínky, které bez nemovitosti jinde nezískáte. Jedná se o nejvýhodnější půjčku, která je navíc také dostupná lidem s horší bonitou. Nedostatečný příjem ani záznam v registru není pro americkou hypotéku nepřekonatelný problém.

Americká hypotéka je klasická půjčka jen s tím rozdílem, že budete muset zastavit nemovitost. Díky ručení nemovitostí však získáte mnohem výhodnější půjčku, kterou můžete použít na cokoliv. Nenechte se zmást názvem hypotéka. Půjčku můžete využít na libovolný účel. S hypotékou má společné jen ručení nemovitostí.

Bankovní i nebankovní americká hypotéka

Americkou hypotéku poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti. Princip je ale vždy stejný. Získáte půjčku na cokoliv s nutností zastavit nemovitost. Tou může být byt nebo rodinný dům. Půjčka je poskytována většinou do 50 až 85 procent tržní ceny nemovitosti, vyjimečně lze získat peníze až do 100% hodnoty nemovitosti.

Jaké jsou výhody?

Jedná se o neúčelovou půjčku, která je určená občanům starších 18 let. Poskytovatelé nebudou zjišťovat, na co peníze potřebujete a ani nemusíte následně jejich využití dokládat zpětně. Výhodou oproti klasické půjčce je také delší doba splácení, takže měsíční splátka nebude tak vysoká. Také částku kterou si takto lze půjčit je vyšší než u běžné půjčky, výše jde až do několika miliónů korun, podle hodnoty nemovitosti.

Název americká hypotéka je odvozen od místa vzniku USA, kde je tento model financování velmi populární. V ČR se objevuje od května 2004, kdy to umožnil zákon o dluhopisech.

Nebankovní americká hypotéka bez doložení příjmu a bez registru

Pokud máte nízký příjem, případně pokud jste se dostali do registru dlužníků, v bance americkou hypotéku nedostanete.

Z nebankovních poskytovatelů nabízí americkou hypotéku například ACEMA. Podmínky jsou výhodné téměř jako v bance ovšem s větší tolerancí vaší bonity. Můžete očekávat férové jednání bez skrytých poplatků.

Nevíte kterou americkou hypotéku zvolit? Přehledné srovnání přináší Finance.cz. Naleznete zde bankovní produkty a jejich úrokové sazby včetně poplatků za vyřízení a správu úvěru a účtu.


Vloženo: 30. března 2014