Bankovní či nebankovní konsolidace půjček?

Sloučením půjček můžete ušetřit

Hlavní strana > Finance > Konsolidace půjček

Zvolit banku, nebo nebankovní společnost pro sloučení půjček?

Sjednali jste si v minulosti několik úvěrů a splátky jsou příliš velkou zátěží pro váš rodinný rozpočet? Zbavte se všech nevýhodných úvěrů a slučte všechny do jednoho s novými a lepšími podmínkami. Sloučení půjček můžete provést u banky či nebankovní společnosti. Jakou ve vašem případě zvolit konsolidaci?

Bankovní konsolidace půjček

O bankovní konsolidaci požádejte tehdy, pokud jste v minulosti neměli problémy se splácením a vytvořili jste si v registrech dlužníků pozitivní úvěrovou historii. Naopak s negativními záznamy v registrech dlužníků vám banka konsolidaci neschválí. Banka dále zkoumá výši vašeho příjmu, z něhož vyhodnotí vaši schopnost splácet.

Bankovní konsolidací získáte nejnižší možné úroky na trhu. Banka vám nabídne delší dobu splatnosti, nižší měsíční splátky, nulové poplatky, možnost mimořádných splátek, možnost předčasného splacení a podle vašeho příjmu i nějaké peníze navíc.

Nebankovní konsolidace půjček

Pokud banky odmítnou konsolidovat vaše úvěry, další variantou jsou nebankovní konsolidace půjček. Soukromé společnosti více tolerují registry dlužníků a nevyžadují vždy tak vysokou bonitu jako banky. Nebankovní konsolidace je tak vhodná pro všechny se záznamy v registrech a nižším příjmem. Tyto mírnější podmínky jsou vyváženy vyšší úrokovou sazbou. Banky mají často stanovenou maximální částku, do které můžete své staré úvěry konsolidovat. Nebankovní společnosti obvykle konsolidují i větší závazky.

Bankovní či nebankovní konsolidace půjček?

Co se týče úroku, výhodnější je konsolidace půjček u banky, ale i ony vám mohou kvůli nedostatečnému příjmu nabídnout vyšší úrok. Nebankovní konsolidace je dobrou volbou pro všechny, kdo nedosáhli na bankovní konsolidaci a v minulosti se dopustili prohřešků se splácením. Ať už si vyberete jakoukoliv konsolidaci, budete splácet jen jednu půjčku a získáte lepší podmínky.

Vloženo: 26. ledna 2017