Půjčka na směnku

Hlavní strana > Půjčky > Půjčka na směnku

Aktualizováno: Tento článek je neaktuální. Nový zákon o spotřebitelském úvěru vylučuje použít směnku jako zajištění půjčky.

Individuální půjčky na směnku

S půjčkou na směnku se můžete setkat při sjednávání půjčky od soukromé osoby. Představuje jednu z mála možností, jak získat poměrně vysokou částku za individuálních podmínek a bez zbytečných formalit. Věřitel se na směnku nebojí půjčit, protože svou pohledávku v případě vaší platební neschopnosti lehce vymůže zpět. Dobře si proto podpis směnky rozmyslete, abyste se kvůli jedné neuhrazené splátce nedostali do exekuce či osobního bankrotu.

Jedná se o půjčky, u kterých je zcela na vás a investorovi, jak si nastavíte parametry půjčky. Podmínky jsou na dohodě obou stran. Může to být výhoda, ale také nevýhoda pro důvěřivé žadatele o půjčku. Výhodou je menší náročnost na bonitu, nevýhodou rizikovost.

Směnka s jasnými podmínkami

Půjčka na směnku je řešením, jak se snadno dostat k penězům, pokud vás banky a soukromé společnosti odmítly. Na rozdíl od úvěrových smluv má směnka přehledná ujednání, zákonem dané náležitosti a jasně dané poplatky. Soukromý investor vám většinou převede finance na účet nebo je vyplatí v hotovosti. Nakládat s nimi můžete podle své libosti.

Náležitosti směnky

Za směnku se dá považovat každý dokument, na němž je uvedeno označení, že se jedná o směnku, příkaz k zaplacení dané částky, jméno a adresa dlužníka, jméno věřitele, datum a místo splatnosti, datum a místo vystavení a podpis výstavce směnky. Směnku ocení všichni, kdo nechtějí dokládat své příjmy, zastavovat majetek a jejichž jméno figuruje v registrech dlužníků.

Na co si dát pozor?

Směnka je sice způsob, jak rychle a jednoduše požádat o peníze, ale jako každý úvěrový produkt má i svá rizika, která není radno přehlížet. Nemile překvapit vás může vyšší úroková sazba a poplatky. Investor nemusí přistoupit na předčasné splacení a může požadovat splatnost až k datu uvedenému na směnce. Směnku podepište pouze s důvěryhodným investorem, nejlépe s kladnými referencemi na internetu.

Půjčka na směnku pro každého

Půjčka na směnku vám ihned pomůže z finančních potíží a nezáleží na tom, zda jste zaměstnanec, osoba na úřadu práce, žena na mateřské dovolené, student nebo začínající podnikatel. Vždy si ale půjčujte s vědomím a jistotou, že peníze vrátíte do doby splatnosti a půjčujete si zodpovědně.


Vloženo: 11. dubna 2014