Půjčky od soukromých osob

Hlavní strana > Půjčky > Půjčky od soukromých osob

Půjčky od lidí

I když máte záznamy v registrech dlužníků, nízký příjem a banky a nebankovní společnosti odmítly vaši žádost o půjčku, stále existuje možnost, jak snadno a rychle přijít k penězům za vcelku příznivých podmínek. Se zajímavou nabídkou půjček přichází soukromí investoři, kteří chtějí zhodnotit své peníze. Pokud se právě teď nacházíte ve finanční tísni a nevíte kudy kam, vyzkoušejte půjčku od soukromých osob. Dávejte však pozor, jsou rizikové a mohou vás dostat do problémů.

Přizpůsobte si parametry půjčky

Co vlastně obnáší půjčka od soukromých osob? Nejspíš vás překvapí, že s ní není spojeno žádné papírování a podle svých představ si nastavíte její parametry. Investor je ochoten domluvit si s vámi individuální podmínky a často přistoupí i na nižší úrokovou sazbu, než s jakou se setkáte u nebankovních společností.

Půjčka jištěná směnkou

Zdá se vám to až příliš jednoduché a ptáte se, proč by měl investor podstupovat takové riziko? Půjčky od soukromých osob jsou převážně jištěny směnkou, což znamená, že ručíte svým majetkem. Směnka je lehce vymahatelná a představuje pro investora záruku, že dostane své peníze zpět. Na směnku vám půjčí až několik set tisíc korun a plynou z ní jasná pravidla pro obě strany.

Půjčky přes aukční portály

Soukromého investora můžete hledat přes inzeráty nebo vyzkoušet portály fungující na P2P principu. Tyto specializované weby sdružují investory a žadatele o půjčku a všechny formality včetně smluv zajišťuje provozovatel webových stránek. Zájemci o půjčku vyplní žádost a investoři jim zasílají nabídky, které mohou buď přijmout, nebo odmítnout.

Opatrnost je vždy na místě

Půjčky od soukromých osob mohou být i dost rizikové, zvlášť pokud si vyberete přes inzerát neprověřeného investora, o němž nedohledáte žádné informace. V případě jakýchkoli pochybností nechte smlouvu o půjčce zkontrolovat nezávislým odborníkem a neuzavírejte nevýhodné smlouvy s vysokými sankcemi a úrokem.


Vloženo: 11. února 2014

Aktualizováno: Od 1. 12. 2016 platí nový zákon o spotřebitelských půjčkách. Tento typ půjčky tak již není aktuální.