Půjčka pro studenty

Financování studentských potřeb.

Hlavní strana > Půjčky > Půjčka pro studenty

Studentské půjčky nabízí pomoc při studiu

Studenti to nemají lehké. Nejen že se musí dennodenně připravovat na zkoušky a psát různé seminární práce, ale mnohdy řeší i to, jak si vydělat peníze na zaplacení studia, ubytování, dopravu a jídlo. Rodiče mohou významně pomoci, ale co když student pochází z chudých poměrů? Nejsnadnější cestu k penězům představuje půjčka pro studenty od bank nebo nebankovních společností.

Půjčky pro studenty

Aktuálně nabízí klasickou studentskou půjčku Komerční banka a také Česká spořitelna. Získat můžete několik set tisíc korun až na 10 let.

Bezúčelová půjčka

Větší finanční obnos získáte jako student u banky. Půjčka pro studenty je určena pro studenty tuzemských i zahraničních škol a šplhá se až do výše 600 000 Kč. Tato speciální půjčka má tu výhodu, že banku nezajímá účel využití půjčených peněz a lze jimi třeba financovat částečně studium a částečně jiné potřeby.

Nízký úrok, delší splatnost

Oproti klasickým spotřebitelským úvěrům mají bankovní půjčky pro studenty nižší úrok (pod 10 %), dobu splatnosti až 10 let a možnost odkladu splátek do doby ukončení studia. Při sjednání půjčky musí být přítomen rodič, který je zároveň spolužadatelem a dokládá bance svůj příjem.

Peníze po ruce s kontokorentem a kreditkou

Ne vždy ale studenti potřebují částky v řádech statisíců. Někdy stačí menší obnos na nenadálé výdaje nebo k zakoupení nezbytné výpočetní techniky. V takovém momentě ocení možnost čerpat kontokorent u svého účtu až do sjednaného limitu, který obvykle nepřesahuje 25 000 Kč. Alternativou ke kontokorentu je kreditní karta, u níž je výhodné splatit půjčku v bezúročném období.

Nebankovní půjčky pro studenty

Pozadu s nabídkami nezůstávají ani nebankovní společnosti. Většinou se u nich setkáte s malými půjčkami ve výši pár tisíc korun a s relativně krátkou dobou splatnosti 30 dní. Jejich předností je rychlé sjednání přes internet, peníze ihned na účtu a tolerance k problematickým příjmům a záznamům v registru dlužníků.


Vloženo: 27. března 2014