Půjčka na auto

Financování nového vozidla

Hlavní strana > Půjčky > Půjčka na auto

Auto na splátky

Bez auta si řada rodin už neumí představit, jak by se dopravovali do práce, jezdili na velké nákupy nebo navštěvovali vzdálené příbuzné. Auto je pro ně standardem, kterého se nechtějí vzdát. Ne vždy ale dokáží našetřit dostatečnou částku nebo čekat, až se kasička zaplní. Proč si nesplnit sen o novém vozu ještě dnes? S půjčkou na auto to není žádný problém.

Nákup automobilu na splátky je častým řešením pro všechny, kteří si dnes pořizují nový vůz. Půjčka na auto je jednoduchá a rychlá, sjednáte ji u většiny prodejců nových i ojetých vozidel, tedy i v autobazarech.

Leasing využijí více podnikatelé

Možná si pokládáte otázku, zda je lepší půjčka nebo leasing. Podnikatelé se jednoznačně přiklání k leasingu, jehož pozitivem je nižší úroková sazba. Při uzavírání smlouvy skládáte akontaci v minimální výši 10 % z ceny vozidla, ale výjimkou není ani 30 nebo 60 %. Někomu může vadit skutečnost, že po dobu splácení auta je majitelem leasingová společnost, ovšem z vlastní kapsy si hradíte pojištění, náklady na opravy a provoz vozidla.

Půjčky na auto

Účelová půjčka na auto

Běžní spotřebitelé se přiklánějí k účelové půjčce na auto nebo neúčelové půjčce od banky či nebankovní společnosti. Na rozdíl od leasingu, vůz je od první chvíle váš a můžete s ním zacházet podle své libosti. A jakou zvolit variantu půjčky? Účelová půjčka má zpravidla výhodnější úrok, delší dobu splatnosti a slouží pouze k financování vozidla, jehož pořízení musíte doložit.

Neúčelová půjčka na auto

Neúčelová půjčka na auto je vlastně klasický spotřebitelský úvěr, u kterého finanční instituce nesledují účel vynaložených peněz. Je tedy zcela jedno, zda všechny peníze nebo jen jejich část použijete na koupi vozidla. Za tuto půjčku zaplatíte vyšší úrokovou míru a zpravidla ji splácíte kratší dobu.

Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Půjčka na auto od banky vás vyjde levněji než nebankovní, ale žadatele jsou posuzování přísněji, tzn. přihlíží k výši příjmu a kontrolují se záznamy v registrech dlužníků. U soukromé společnosti stačí pouze minimální příjem a tolik nezáleží na vaší úvěrové historii, ani zda splácíte jiné půjčky. Pokud potřebujete vyšší částku a jste ochotni poskytnout do zástavy nemovitost, můžete uvažovat o neúčelové hypotéce.


Vloženo: 8. prosince 2015